Interpretacja wyniku badań tarczycy TSH i fT4

Dzień dobry, Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku TSH i FT4 mojej mamy. Wartość TSH wynosi 3,190, a FT4 0,90. Czy wymaga to leczenia farmakologicznego? Dodam tylko, że mama przyjmowała jod w czerwcu zeszłego roku, a od 2 miesięcy nie bierze żadnych leków od tarczycy (endokrynolog je wtedy odstawił). Wcześniej przyjmowała regularnie Thyrosan. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam, Anna

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie mozna sie wypowiedzieć. Prosze koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.