Interpretacja wyniku badania ginekologicznego u 19-latki

Trzon macicy-heterohgeny o równej niezminionej mięsniakowato powierzchni, wymiaru 4050x51mm. Echostruktura myometrium niejednorodna, widoczne ogniska adenomyosis. Endometrium heteroechogenne równe grubości w dnie-9.0mm. Jama macicy symetruczna pusta. Częśc pochwowa 40x29mm prawidlowa kanal szyjki prawidlowy. Jajniki prawidlowe lewy 6-8mm prawy 4x8mm. Przymacicze lewe i prawe bez zmian. Zatoka Douglasa wolna. Prosze o interpretacje wyniku

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może wskazywać na endometriozę tzw wewnętrzną. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu i poznaniu objawów będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.