Jak ćwiczyć na rowerku stacjonarnym?

Witam, jestem 24-letnim mężczyzną. Mam 188 cm wzrostu i ważę 90 kg. Zależy mi na zgubieniu tkanki tłuszczowej, bez znacznej rozbudowy mięśni. Jak mam ćwiczyć na rowerku stacjonarnym? Jak długo, jak często, jaki zakres tętna utrzymywać i na jakim obciążeniu jeździć?

Tętno umaiarkowane i spokojne, na poziomie 120-140. Myślę, że 3 razy w tygodniu po godzinie powinno być wystarczające na początek. Obciążenie również niewielkie.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
ćwiczenia należy połaczyć z odpowiednią dietą, co do jazdy na rowerku proszę ćwiczyć codziennie przez 1 h na tętnie 130-140.

Pozdrawiam