Ile można stracić kologramów w miesiąc podczas jazdy na rowerku stacjonarnym?

Dzień dobry. Chciałam się  zapytać ile można stracić kilogramów i centymetrów po miesiącu czasu podczas jazdy na rowerku stacjonarnym ? oczywiście nie jedząc kolacji i jeść mniej niż zwykle? :):) Jak długo można jeździć ? (jeździłam juz wcześniej). i ile razy dziennie powinno się  jeździć. Chciałabym jak najszybciej zrzucić parę kilo i kilka centymetrów. Ważę 65 kilo. Proszę o rade! Z góry dziękuje pozdrawiam Asia
ponad rok temu

Witam,

Nie jest możliwe udzielenie Ci jednoznacznej odpowiedzi.
To, ile kilokalorii spalisz podczas każdorazowej jazdy zależy od szeregu czynników:
prędkości jazdy, obciążenia, masy ciała i wielu innych.
Efekt w postaci chudnięcia zależy także od całkowitej "puli" energii jaką dostarczysz wraz z pożywieniem.

Oczywiście im więcej będziesz ćwiczyła, tym więcej kcal spalisz i zachęcam do regularnego podejmowania wysiłku, niemniej trening powinien być dopasowany do Twojej kondycji, możliwości, stanu zdrowia.
Jeśli np. szybko się męczysz, całkowity czas jazdy możesz podzielić na kilka "tur" (np. z rana, po szkole, wieczorem) w zależności od możliwości czasowych.
W spalaniu tkanki tłuszczowej najefektywniejsze są wysiłki długotrwałe, o umiarkowanej intensywności.

Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami, nie decyduj się na odchudzanie na własną rękę.
Unikaj kalorycznej żywności i prowadź jak najaktywniejszy tryb życia, a zbędne kilogramy z pewnością nie staną się Twoim problemem.

Pozdrawiam