Plastry Kinesiotaping a długość działania

Witam serdecznie, chciałbym zapytać jak długo działają plastry kinesiotaping? Czy to prawda, że działają nawet do 2 tygodni od momentu naklejenia? Od dłuższego czasu cierpię na bóle kręgosłupa, pracuję fizycznie i moje plecy są mocno obciążone. Czytałem dużo pozytywnych opinii na temat plastrów kinesiotaping, wiele osób twierdzi, że pomogły one na ból i ja też poważnie zastanawiam się nad ich zastosowaniem. Niestety, cena plastrów kinesiotaping jest dosyć wysoka i zastanawiam się na ile taka forma leczenia jest opłacalna. Znalazłem jednak informacje, że plastry kinesiotaping mogą działać nawet dwa tygodnie - jeśli to prawda to zupełnie zmienia to postać rzeczy. Chciałbym się dowiedzieć czy plastry kinesiotaping rzeczywiście są skuteczne i mogą pomóc na bóle kręgosłupa i czy naprawdę ich działanie może być tak długie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Witam,
najlepsze działanie uzyskuje się do 4-7 dni od naklejenia, później plastry nie trzymają się już tak dobrze, częściowo sie odklejają i nie spełniają swojej roli w 100%. Warto wiedzieć, że dobrze zaaplikowany plaster znosi ból zaraz po naklejeniu ok 50%.
Pozdrawiam

Mgr MaĹgorzata LatoĹ-Izdebska

Tak - oczywiście zależy to od rodzaju i miejsca aplikacji (w miejscach gdzie występuje większa potliwość, plastry trzymają się krócej)
Plaster działa tyle, ile trzyma się na skórze - oczywiście im bardziej odklejają się końcówki (które należy przycinać) tym plaster słabiej pracuje

Witam,
plastry działaja tyle czasu ile utrzymują się na ciele , zalezy od miejsca naklejenia , jakości plastra. 2 tygodnie to raczej nie utrzyma się plaster na ciele.
Pozdrawiam