Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność kręgosłupa w 34-tygodniu ciąży

Witam, jestem w 34 tygodniu ciąży. Od tygodnia odczuwam bardzo silny ból w okolicy "krzyża" , po lewej stronie. Ból nasila się szczególnie nocą. W ciągu dnia jest jednak tak intensywny, że uniemożliwia mi bezbolesne i normalne chodzenie. Pokonanie kilku metrów staje się wyzwaniem. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Proszę o informację czy ta dolegliwość to coś poważnego i jak ją usunąć? W ok 4 mies. odczuwałam ból krzyża i spojenia,ale w miarę normalnie mogłam wtedy funkcjonować ..
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Poród w wodzie

Dzień dobry,

Na dolegliwości bólowe kręgosłupa również podczas ciąży polecam kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne. Odpowiednio naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami. Następuje zmniejszenie napięcia na receptory skórne, wpływa na odczuwanie bólu, co umożliwi Pani normalne funkcjonowanie. Plastry nie są niczym nasączone i nie zagrażają dziecku.

Pozdrawiam serdecznie.

umów wizytę 0

A czy ból nasila się przy jakieś konkretnej pozycji? Proszę to skonsultować z lekarzem. Być może pomocne będą dla Pani plastry kinesio taping - zakłada je fizjoterapeuta. Nie posiadają, żadnych substancji leczniczych. Bazują na pracy mięśni i powięzi więc są całkiem bezpieczne dla dziecka, a mogą zmniejszyć ból.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety