Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność kręgosłupa w 34-tygodniu ciąży

Witam, jestem w 34 tygodniu ciąży. Od tygodnia odczuwam bardzo silny ból w okolicy "krzyża" , po lewej stronie. Ból nasila się szczególnie nocą. W ciągu dnia jest jednak tak intensywny, że uniemożliwia mi bezbolesne i normalne chodzenie. Pokonanie kilku metrów staje się wyzwaniem. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Proszę o informację czy ta dolegliwość to coś poważnego i jak ją usunąć? W ok 4 mies. odczuwałam ból krzyża i spojenia,ale w miarę normalnie mogłam wtedy funkcjonować ..
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Na dolegliwości bólowe kręgosłupa również podczas ciąży polecam kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne. Odpowiednio naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami. Następuje zmniejszenie napięcia na receptory skórne, wpływa na odczuwanie bólu, co umożliwi Pani normalne funkcjonowanie. Plastry nie są niczym nasączone i nie zagrażają dziecku. Pozdrawiam serdecznie.

0

A czy ból nasila się przy jakieś konkretnej pozycji? Proszę to skonsultować z lekarzem. Być może pomocne będą dla Pani plastry kinesio taping - zakłada je fizjoterapeuta. Nie posiadają, żadnych substancji leczniczych. Bazują na pracy mięśni i powięzi więc są całkiem bezpieczne dla dziecka, a mogą zmniejszyć ból.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety