Jak długo może trwać ból po utraconej miłości życia?

Mam 22 lata. Przez 2 lata byłem z dziewczyną którą do tej pory kocham. Wiem, że ona ma już innego na oku a ja sam tez miałem inną ale nie umiałem z nią żyć.

Po chwili mój nowy związek się rozpadł przez to, że wtedy jak i teraz myślę o tej byłej, którą cały czas kocham. Nie umiem się z tego wyleczyć, pomimo porad od moich przyjaciół. Próbowałem wszystkiego, spotykać się z przyjaciółmi, przełamywać lęki, robić szalone rzeczy, skupywałem się na tym, co mnie interesuje i mi sprawia przyjemność, ale dalej nie umiem sobie z tym ani z niczym już poradzić.

Ona była dla mnie jedyną podporą. W miłości do niej postawiłem wszystko na jedną kartę ale jednak przegrałem. Sam już nie wiem czy coś w ogóle ma sens.

Witam!

Zakończenie związku, który był bardzo ważny w naszym życiu, wiąże się z wieloma emocjami i poczuciem straty. Miłość jest uczuciem, nad którym nie panujemy do końca. Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, trwa burzliwie i często nie przemija, pomimo rozstania.

Rozstanie nie oznacza końca uczuć. Czasem może być wynikiem zmiany postaw względem drugiej osoby i rozluźnienia więzi. Jednak miłość do tej osoby możesz odczuwać jeszcze długo. Potrzebujesz czasu, żeby móc zrozumieć tę sytuację, poukładać swoje sprawy i wrócić do życia społecznego.

Każdy ma swój sposób na radzenie sobie w takich sytuacjach. Twoi znajomi proponują Ci kolejne rozwiązania, ale może oni tak właśnie sobie radzą lub chcieliby tak robić. Ty sam musisz znaleźć najlepszy dla siebie sposób. Może to być sport, hobby czy przeżywanie tego w samotności.

Możesz też skontaktować się z byłą partnerką i porozmawiać z nią o Twojej sytuacji. Niewykluczone, że jej również jest ciężko. Razem będziecie mogli pomyśleć, jak sobie pomóc.

Pozdrawiam