Jak długo może trwać gojenie się afty?

Witam, mam pytanie jak długo goi się afta? Niestety jest duża ponad 10mm i nic na nią nie działa. Stosowałam solcoseryl, roztwór fioletu gencjanowego, aphtin i anaftin i nic. Jutro mija 14 dzień od kiedy się pojawila. Dodam że jestem przeziębiona. Powinnam wykonać jakieś badania???

Lek. Paweł Szadkowski

Jednorazowo taka sytuacja nie powinna stanowić powodu do niepokoju. Oczywiście, jeśli w kolejnych dniach, afta nie będzie się zmniejszać, może zajść konieczność wizyty u lekarza w celu oceny. Gdyby afty zaczęły nawracać, może Pani wykonać podstawowe badania u lekarza rodzinnego, aby sprawdzić, czy czy nie ma żadnych zaburzeń odporności.