Jak długo można stosować Asertin?

Mam 26 lat i cierpię na nerwicę. Od lutego 2020 r. biorę Asertin 50 (1 tabletka dziennie). Nie mam odwagi póki co odstawić tabletek, gdyż boję się, że moje objawy powrócą. Stąd moje pytanie: jak długo można przyjmować Asertin 50?

Witam! Lek ten jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany, ponadto dawka nie jest wysoka. Leki grup SSRI i SNRI należy odstawiać, w miarę możliwości powoli - w tym przypadku przez tydzień 1/2 tabl. rano, potem 1/2 tabl rano, ale co drugi dzień (10 dawek) i odstawić. Dobrze w tym okresie zintensyfikować psychoterapię lub trening autogenny. Manipulowanie przy dawkach leków lub ich odstawianie najlepiej przeprowadzać na wiosnę - dłuższy dzień i lepsza emisja promieni słonecznych. Przyroda, której jesteśmy częścią, budzi się, więc to wykorzystajmy. Powodzenia W. Łuczkowski.