Jak długo nosi się opatrunek po operacji zaćmy i jaskry?

Witam, moja mama ma 61 lat, w tym roku ma miec przeprowadzona operacje zacmy razem z jaskrą, prosze napisac na czym to polega? Jakie moga byc powikłania, jak długo nosi sie opatrunek??

Szanowna Pani,
są to pytania do osoby która będzie Panią operować.
Wariantów operacji jaskry jest wiele. W przypadku operacji zaćmy ważne jest jaką soczewkę się wszczepi.
Chirurg powinien wyjaśnić rodzaj zabiegu, jak jest przeprowadzany i na czym polega.