Sposoby leczenia w przypadku jaskry postępującej

Witam serdecznie, proszę o pomoc, pracuję też w Służbie Zdrowia, ale nie w okulistyce, jestem Rejestratorką. Moja Mama jest chora od kilkunastu lat na jaskrę, od wczoraj po zabiegu zaćmy, teraz okazuje się ( na podstawie wcześniej zrobionych badań w kierunku jaskry, że ma postępującą jaskrę. ma bardzo wąskie pole widzenia w obu oczach.) Proszę bardzo o podpowiedzenie co można dalej zrobić, żeby polepszyć stan jaskry? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc B. C.

Witam serdecznie.Aby zahamować rozwój choroby, stosuje się krople ułatwiające odpływ cieczy z wnętrza oka, lub zmniejszające jej produkcję. Krople należy podawać regularnie i we właściwy sposób. Leki na jaskrę są refundowane.