Jak i ile powinnam schudnąć?

Mam 14 lat i ważę 55kg.Mam 154cm wzrostu. Mam brzuszek i chciałabym się go pozbyć. Tylko nie wiem jak. I nie wiem ile powinnam schudnąć by ważyć prawidłowo.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych masa ciała mieści się w granicach szeroko pojętej normy. Występuje lekka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Niepokój może budzić fakt zbyt małego wzrostu. Powinno być to skonsultowane z lekarzem, co nie znaczy, że jest objawem choroby. Warto zaznaczyć, iż samodzielne odchudzanie w wieku nastoletnim jest nierozsądne. Brak odpowiednich składników budulcowych może prowadzić do zaburzeń w rozwoju. Odchudzanie powinno być prowadzone pod opieką lekarza.