Jak interpretować taki wynik insuliny?

Dzień dobry, Mam pytanie w związku z wynikami badań. Jestem zdrową kobietą w wieku 27 lat. Mój ojciec choruje na cukrzycę. W związku z tym wykonałam badania które wyszły następująco: wskaźnik insulinooporności 0,59, glukoza 87, insulina 2,77. Martwi mnie insulina później wskaźnika referencyjnego. Jak interpretować wynik insuliny?

Dzień dobry. Nie należy interpretować wyników w oderwaniu od pacjenta....ale te wyniki są całkowicie prawidłowe. Jeśli się pani martwi, mogłaby pani zasięgnąć porady, czy ma pani jakieś inne czynniki ryzyka cukrzycy ( poza wywiadem rodzinnym) i ew czy potrzebne jest podjęcie jakichś działań prewencyjnych