Jak interpretować wynik badania wątroby u 29-latka?

AIAT(Gpt) 122,8 czy to zły wynik? Bardzo proszę o odpowiedź co jest z wątroba nie tak? Pani przy odbiorze wyników powiedziała że jest coś powiększone.

To dość wysoki wynik aktywności enzymatycznej ALAT mogący świadczyć o uszkodzeniu wątroby lub złym przygotowaniu do badania. W takim wypadku radziłbym powtórzyć badanie po odpowiednim przygotowaniu. Po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, najlepiej bezmięsnej, bez używek i niepotrzebnych leków, przez 24 godziny przed badaniem bez nadmiernego wysiłku fizycznego. Po takim przygotowaniu wynik powinien być miarodajny.