Jak interpretować wyniki badań ginekologicznych u 46-letniej kobiety?

Witam oto wynik mojej mamy. 46 lat. Lekarza ma dopiero 15 maja. Wycinki exocervix pokryte nablonkiem plaskim z wykladnikami neoplazji srodnablonkowej duzego stopnia CIN3. Material wyskrobinowy obejmuje rowniez drobne strzepy normotypowej blony sluzowej kanalu szyjki macicy. Prosze o pomoc w interpretacji tego wyniku. Dziekuje i pozdrawiam.

CIN3 to dysplazja dużego stopnia, wskazane leczenie chirurgiczne.
Jeżeli mamy do czynienia ze zmianami cytologicznymi CIS, CIN II
i CIN III - rokowania są bardzo dobre, ponieważ nawet w przypadku stwierdzenia obecności komórek nowotworowych wyleczalność wynosi 95-98%.
Proszę zgłosić się z wynikiem do ginekologa