Jak interpretować wyniki badań kręgosłupa?

Witam serdecznie mam chory kręgosłup badanie z 13-11-2017 r. Badanie wykonano w SE,FSE uzyskując obrazy T1,T2 zależne w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Zniesienie fizjologicznej lordozy. Na poziomach C5-C7 obniżenie wysokości tarczy mk z cechami odwodnienia.Na tych poziomach widoczne średnio nasilone zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteofitozy krawędziowej,z towarzyszącymi wypuklinami tarczy mk na 3-4mm,ze zmniejszeniem rezerwy płynowej i spłyceniem zachyłków bocznych. Na poziomie C5-C6-zwezenie otworów mk.Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy. Drugie badanie; z 14-11-2017r. Badanie wykonano w SE ,FSE uzyskując obrazy T1,T2 zalezne w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych Na poziomach L3-L5 obniżenie wysokości tarczy mk,z cechami odwodnienia.Na tych poziomach centralne i obustronnie paramedialne wypukliny krążków mk na ok5-6mm spłycające zachyłki boczne oraz zwężające otwory mk. Na poziomie L4-L5-modelowanie korzeni nerwowych po stronie prawej,zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk z zaznaczona stenoza kanału kręgowego i otworów mk. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.Proszę o wyjaśnienie tego schorzenia,przebieg i rokowania. Jestem kobietą lat 54.

Proszę z wynikiem iść do neurochirurga na konsultację i po zalecenia.
Niestety bez znajomości pacjenta oraz bez możliwości jego stanu ogólnego nie da się nic powiedzieć, ponadto co zostało opisane