Jak interpretować wyniki RTG kręgosłupa w odcinku lędźwiowym?

Proszę o interpretację rtg kręgosłupa lędźwiowego: spłycenie fizjologicznej lordozy. Wys. przestrzerzeni dyskowej między trzonami L5-S1 obniżona. Blaszki graniczne trzonów kręgów lędźwiowych zagęszczone osteosklerotycznie-zmiany przeciążeniowe. Oddzielenie drobnego fragmentu górnej krawędzi trzonu kręgu l4-odmiana rozwojowa. Gdzie mogę udać się do lekarza. Czy to nowotwor?

Lek. Tomasz Budlewski

Odmiana rozwojowa oznacza iż tak jest już od urodzenia. Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego