Jak leczyć autoimmunologiczne zapalenie tarczycy u 14-latki?

Moja córka lat 14 choruje na autoimmunolgiczne zapalenie tarczycy. Około miesiąc temu trafiła do szpitala z poziomem TSH 79 po 8 dniach została wypisana do domu (22.06) z TSH 38 oraz stwierdzono powiększone oba płaty tarczycy. Córka od powrotu do domu nie bierze leków (przepisany EUTHYROX 75 oraz Witamina D z powodu niewiadomego niedoboru) Jakie są skutki dla niej gdy nie bierze leków,jak przekonać ją do ich brania Czy warto robić teraz badanie TSH?

w ch. Hashimoto tarczyca jest niszczona i nigdy nie wróci czynność do pełni !!!!
może powstać duże wole oraz konieczność usunięcia części lub całości tarczycy