Jak leczyć bóle ręki po silnym stresie?

Przez cały maj przeszedłem silny stres, spałem po 6 godz, stracilem nawet erekcje. Cięzka sytuacja przeszla ale zostawila po sobie ślad. 10 dni po zaczęciu się sresu zaczela mnie bolec reka, najpierw ramie, a teraz we wszystkich miejscach, bol trwa już 2 miesiące i jest znośny, robilem pod koniec maja ob- wyszlo ok. Boje sie ze to może być cos poważnego, śmiertelnego. Nie mogę normalnie zyc, ciagle sie boje. Nie wiem nawet do jakiego specjalisty isc. Co robic?

Witam, proszę iść do lekarza rodzinnego, opowiedzieć wszystko, poprosić o skierowanie na badania, które najprawdopodobniej wykluczą poważną, śmiertelną chorobę, a potwierdzą psychosomatyczne odczuwanie bólu na skutek przebytego, silnego stresu, lekarz powinien dać Panu skierowanie do psychologa, podjęcie psychoterapii powinno uwolnić Pana od lęku, może potrzebne będzie terapeutyczne przepracowanie sytuacji z maja, może sytuacja przeszła, ale wydaje się że Pan i pańskie ciało dalej ten stres odreagowujecie, poprzez ból, gorąco zachęcam do szukania pomocy i Pozdrawiam serdecznie, Marta Reichel

Dzień dobry. Bardzo prawdopodobne jest to, ze ból ręki ma związek z sytuacją stresową, którą Pan opisuje. Nie można jednocześnie wykluczyć innych przyczyn z obszaru medycyny. Może to być wynikiem stanu zapalnego lub nieznacznego przeciążenia, o którym nawet Pan nie pamięta. W pierwszej kolejności powinien Pan udać się do lekarza celem poszukania lub wyeliminowania urazów fizycznych, stanu zapalnego itp. Niezależnie od tego zachęcam Pana także do wizyty u psychologa. Stres bywa obciążający i wsparcie z całą pewnością Panu pozwoli odczuć wiele korzyści obecnie i w przyszłości. Pozdrawiam.