Jak leczyć długą infekcję gardła?

Zjadlam juz dwa antybiotyki i brak poprawy. Przed pierwszym antybiotykiem bolało mnie gardło. Juz myślam ze jest już po chorobie A po 4 dniach od skończenia antybiotyku było jeszcze gorzej. Nie moglam przełknąć śliny, mialam zaropiale i oslimaczone migdałki . Dostałam drugi antybiotyk. I to samo, po 4 dniach skończenia antybiotyku ból gardła, a raczej migdalkow i to bardziej po lewej stronie. Juz nie wiem co robić. Boli mnie wszystko, głowa, plecy , mięśnie kości, a najbardziej to te migdałki. Ciężko przełknąć sline A co dopiero jeść. Jestem strasznie osłabiona. W nocy jestem cała mokra i jeszcze brzuch mnie boli i w klatce piersiowej czarami. Proszę o pomoc , bo nie wiem gdzie dalej iść. Do jakiego specjalisty.

Lek. Paweł Szadkowski

Dalsze leczenie powinno uwzględniać pani stan kliniczny (po dokładnym badaniu) oraz dotychczas stosowane leczenie (czyli jakie antybiotyki były już stosowane). Można również wykonać szereg podstawowych badań dodatkowych, ale ich przydatność zależy od dominujących objawów. Pani leczeniem powinien pokierować pani lekarz prowadzący. Może pani również rozważyć wizytę u innego internisty lub laryngologa.