Jak leczyć grypę podczas karmienia piersią?

Witam. Od wczoraj nagle złamała mnie grypa. Mam 2,5 miesięcznego syna którego karmię piersią. Jednak dokuczliwy ból mięśni oraz pieczenie klatki piersiowej nie pozwala mi przy nim funkcjonować. Zastanawiam się w jaki sposób mogłabym pozbyć się chociaż by uporczywego bólu żeby móc ponownie przesypiac noc i karmić swobodne maluszka. Dodam że biorę paracetamol ale nie pomaga. Była bym wdzięczna za jakąś poradę.

Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, przy karmieniu piersią można niestety stosować niewiele leków; być może infekcja będzie wymagała podjęcia leczenia atb - jednak niektóre leki nie przechodzą do pokarmu i będzie je można stosować pomimo karmienia.

pozdrawiam