Jak leczyć nerwicę lękową u 21-letniej osoby?

Witam, mam 21 lat od ponad roku leczę się na nerwice lękową prowadzona przez lekarza specjalistę. Podczas leczenia nie przyjmuje żadnych substancji odurzających, żadnych narkotyków czy alkoholu. Trzy tygodnie temu zatrzymała mnie policja do „rutynowej kontroli drogowej”, funkcjonariusze zdecydowali się na zrobienie narkotestu, tu ku mojemu zdziwieniu w ślinie pojawiła się amfetamina ( której w życiu nawet na oczy nie widziałem). Przyznałem się do przyjmowania leków antydepresyjnych, jeden z nich to brintellix 10 mg drugi trittico 75 er. Dwa tygodnie wczesniej jednak przyjmowałem effectin 75er (wenlafaksyna). Oczywiście pojechałem na badanie krwi. Wczoraj zostałem wezwany na komisariat gdzie ekspertyza wykazała 34,19ng/1ml krwi. Co oznacza ze nie prowadziłem pod wpływem amfetamina a po jej użyciu, jest to wykroczenie. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość pomylenie wenlafaksyny która przypomina wzór amfetaminy ? Z racji, ze po prostu nigdy nie stosowałem narkotyków, jest to dla mnie dość trudna sytuacja. Dodam ze dzień po całym zdarzeniu poszedłem wykonać prywatnie badania na obecność amfetaminy, z moczu - wynik NIE WYKRYTO.

Lek. Michał Lenard

Przyjmowane przez Pana leki nie powinny wpływać na wyniki testów policyjnych. Sugeruję skonsultować swój problem w Poradni Toksykologicznej, niestety nic więcej nie umiem Panu doradzić. Pozdrawiam!