Jak leczyć silne bóle głowy i karku?

Witam. Mam 20 lat i od kilku lat męczę się z silnymi bólami głowy, które teraz powtarzają się coraz częściej. Najczęściej boli mnie tył głowy, a coraz częściej mam tzw ataki, które polegają na tym, że mam silny ból głowy, który promieniuje, aż do karku. Dretwieje mi przy tym twarz, język, a czasami nawet ręce. Często przed atakiem mam szare mroczki. Ból jest tak silny, że nie mogę ruszyć głową przez około 30,40 sekund. I ból znika powoli. Byłam już z tym u okulisty, ale to nie jest wina wady wzr

Witam!
Konsultacja neurologiczna, RM głowy i EEG. Mogą to być równie dobrze bóle napięciowe, związane z niepokojem wewnętrznym lub lękiem i wówczas leczenie należy do psychiatry lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.