Jak leczyć silne stany stresowe?

Dzień dobry. Zacząłem się leczyć u psychologa z powodu poważnych zaburzeń stresowych. Ich skutkiem ubocznym są problemy gastryczne tj. Kurczliwość żołądka, biegunka czy wymioty. Po konsultacji z psychologiem zacząłem terapie lecz udałem się jeszcze do gastroenterologa od którego dostałem lek Controloc 20, który miał mi niby uregulować pracę żołądka. Problem w tym, że biorę ten lek 3 dzień i mam problem ponieważ jestem od niego rozdrażniony i czuję wewnętrzny niepokój, dodatkowo uczucie głodu tuż po zjedzeniu. Czy powinienem nadal stosować ten lek i zacznie on działać po jakimś czasie, czy są to objawy przez które powinienem zakończyć branie tego leku?

Witam. Każdy organizm musi się do leku przyzwyczaić. Odstawienie po 3 dniach jest bezzasadne. Prawdopodobnie po tygodniu, dwóch, będzie lepiej. Proszę jeszcze trochę wytrzymać - zarówno lek jak i terapia działają po dłuższym czasie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
W sprawie leku najlepiej skonsultować się z lekarzem, który lek przepisał. Ten powinien rozwiać wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Jabłonowska