Jak leczyć torbiel włosową w okolicach kości krzyżowej?

Witam Mam torbiel włosową w okolice kości krzyżowej. ( stwierdzono przez chirurga na SOR ). Wytworzył mi się tam również ropień, który chirurg naciął, założył saczek i opatrunek. Kazał zgłosić się do chirurga jak przestanie leciec ropa aby skontrolował i dał skierowanie na zabieg do szpitala ( wycięcie torbieli ) i stosować nasiadówki z kory dębu oraz opatrunek. Sączek miałem przez 72h. W tej okolicy mam ok 2 przetoki. Wizytę u chirurga mam dopiero za tydzień. W okolicy torbieli skóra zrobiła się podrażniona ( czerwona ) i swędzi. Czy to normalny objaw i mogę czekać ok tygodnia na kontrolę chirurgiczną ? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zglosic się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecic dalsze postepowanie