Jak mam leczyć kompulsywne objadanie?

Moim problemem są napady kompulsywnego objadania. Szykuje sobie zdrowe i zbilansowane posiłki, jem regularnie aż przychodzi myśl, że może jeszcze coś dojem i zaczyna się...wrzucam w siebie, co mam pod ręką, nie liczy się smak, byle tylko jeść. Na terapię u psychodietetyka mnie zwyczajnie nie stać
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Leczeniem zaburzeń odżywiania, oprócz psychodietetyków, zajmują się także psychoterapeuci. Jeżeli komercyjne korzystanie z takich usług nie jest możliwe, warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na psychoterapię w ramach NFZ i tam rozpocząć pracę nad opisanymi trudnościami. W Warszawie ośrodków jest mnóstwo i może się okazać, że oczekiwanie na rozpoczęcie spotkań psychoterapeutycznych wcale nie będzie trwać bardzo długo.