Jak wyleczyć się z kompulsywnego objadania?

Witam!! Jak wyleczyć się z kompulsywnego objadania? Widzę że mam problem, ponieważ zaczęłam jeść w ukryciu. Ale tylko wieczorami. Całymi dniami jem zdrowo i w odpowiedniej ilości, a wieczorami.. Potrawie zjeść 3 miski owsianki do tego 2 kromki chleba z czymkolwiek i jeszcze jabłkami przegrysc. A czasami i nawet na tym nie koniec. W ciągu dnia nie mam potrzeby objadania się aczkolwiek ciągle myślę o jedzeniu co zrobić na obiad lub szukam nowych przepisów.. Dodam tylko że o objadam się wyłącznie zdrowym jedzeniem. Od długiego czasu nie jem już słodyczy i nie mam na nie ochoty, nie jadam fast foodow. Ale i tak zjedzenie kila jabłek i 2 ogromnych misek grysiku nie jest normalne. Chciałabym też zapytać czy jeśt możliwość od uzależnienia się od mleka? Bo na tym mój problem polega-objadam się przede wszystkim produktami mlecznymi.. Uwielbiam smak mleka (ryz na mleku owsianki grysiki lub jakieś Płatki, jogurty czy nawet samo mleko prosto z kartonu). Proszę o pomoc....

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychodietetyka/ psychoterapeuty poznawczo - behawioralnego specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania, gdyż pomocne mogłoby się okazać krótkoterminowe wsparcie lub terapia. Uzależnienie od produktów mlecznych wydaje mi się wątpliwe, ponieważ je Pani to co lubi najbardziej jak większość ludzi. Doradzałabym metodę polegającą na odraczaniu objadania się np. mam ochotę teraz się objeść więc zrobię to za godzinę (po upływie godziny) zrobię to za dwie godziny (po 2 h) zrobię to dopiero jutro, bo w zasadzie teraz już nie mam ochoty. Druga metoda to planowane sesje objadania się. Przykładowo wstaje Pani rano i robi listę produktów spożywczych do kupienia w supermarkecie na sesję objadania się. Z góry planuje Pani kiedy i czym dzisiaj się obje i są to produkty, które bardzo Pani lubi i na które ma ochotę. W rezultacie to, co zaplanowane odbiera radość i chęć tego, co odbyłoby się spontanicznie i bez pełnej kontroli. W tej metodzie można też poeksperymentować z porami dnia np. dzisiaj objadam się w południe zamiast wieczorem. Trzecia metoda to prowadzenie dziennika objadania się, w którym notuje się dzień, godzinę, produkty spożywcze/potrawy, ich ilość, emocje towarzyszące. Dzienniczek przypomina o poprzednich sesjach objadania obniżając chęć na następne. Mam nadzieję, że metody te okażą się przydatne a praca z psychologiem pozwoli zakończyć ten problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/