Jak mam pomóc osobie z nerwicą?

Witam! Mam 25 lat i chłopaka starszego od siebie o 10 lat. Mój problem polega na tym, że chciałabym mu jakoś pomóc, ale nie wiem jak. Od paru lal berze leki, niepokoi mnie jednak jego zachowanie - ciągle jest zdenerwowany, na nic nie ma ochoty, dochodzą jeszcze problemy rodzinne z mamą i siostrą - ojciec zmarł jak był jeszcze dzieckiem. Z jego opowiadań wynika, że ojciec pił, nie wspomina mile dzieciństwa. Dochodzi jeszcze praca męcząca, fizyczna, po 8h dziennie. Boję się o niego, bo dzień w dzień jest coraz gorzej - krzyczy nie wiadomo o co, szybko się denerwuje i ten pesymizm... Nie wiem co mam robić. Sama walczę z bulimią już ładnych parę lat. Proponowałam mu psychologa, ale on nie chce - wątpi w to, żeby mu pomógł. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Jeśli partner bierze leki, to zapewne jest pod kontrolą lekarza psychiatry. Na wizycie powinien zgłosić swoje obecne problemy i pogarszanie się samopoczucia. Lekarz będzie mógł dopasować leczenie do jego potrzeb.
Warto, by nadal zachęcała Pani partnera do wizyty u psychologa. Może mu Pani zasugerować, że idąc na wizytę nic nie traci, a może zyskać. Możecie również wspólnie podjąć się psychoterapii dla par, ponieważ jego problem dotyczy również Pani. Wspólnie możecie radzić sobie z trudnościami i wpływać na poprawę swojego samopoczucia.

Pozdrawiam