Jak mam prowadzić terapię uzależnień?

Od ponad 3 lat leczę się w poradni uzależnień. Przez ten okres utrzymywałam abstynencję, natomiast miesiąc temu została ona przerwana. Pojawiły się myśli samobójcze oraz próba. Po spotkaniu z terapeutą i omówieniu tego co się wydarzyło zawiesił ze mną spotkania indywidualne. Czy warto jest poszukać nowego terapeuty i zacząć wszystko od nowa, czy raczej zastosować się do zasad jakie mi zostały postawione. Czyli hospitalizacja. Znalazłam w innej poradni wsparcie w formie grup terapeutycznych. Tylko wciąż dręczy mnie pytanie czy zostać w nowej poradni i mieć nowego terapeutę czy jak ukończę grupę to wrócić co starego terapeuty.

Szanowna Pani,

A co z hospitalizacją,którą zalecił Pani terapeuta? Rozumiem,że Państwo zawiesili spotkania,a nie je zakończyli - zdecydowanie lepiej dla Pani wrócić do terapeuty, który Panią zna i prowadzi proces. W przypadku próby samobójczej bardzo ważna jest hospitalizacja i kontynuowanie terapii.

Życzę Pani dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online