Jak może wyleczyć się z masturbacji osoba oglądająca filmy porno?

Dzień dobry mam duży problem oglądam twardą pornografie i masturbuje się filmy są o Lesbijkach i jak rodzeństwo uprawia sex wcześniej dochodziło przebieranie się w damskie ciuchy i rówiesz się masturbowałem podczas onizowania się udaj e że jestem kobietą po zmianie płci i uwodzę drugą dziewczynę w fantazjach przyznam się że chodzę do seksuologa i psychologa ale nie odczuwam żadnej poprawy do tego ta pornografia mnie nie podnieca proszę o radę i pomoc jak wyjść z tego i być normalnym

Dzień dobry. Jeśli jest Pan w terapii seksuologicznej i psychologicznej, to przyczyny braku poprawy mogą być dwie: czas trwania lub dobór rodzaju interwencji, Jeśli jest to regularna praca to uzyskanie efektów wymaga czasu, choć - nawet nieznacznie - powinna pojawić się oczekiwana poprawa. Jeśli jednak, mimo upływu czasu, nie odczuwa Pan skuteczności to być może należy rozważyć skonsultowanie się z innym specjalistą. Zwykle proponuję w podobnym przypadku przedstawienie swoich obaw/spostrzeżeń czy wręcz rozczarowania osobie prowadzącej terapię Pacjenta. Kompetentny psycholog czy seksuolog będzie wiedział czy należy Pana skierować do kogoś innego, zmienić rodzaj pracy lub wyjaśni, że np. w czasie trwania terapii nastąpiły zmiany, ale nie tak znaczące (a możliwe, że Pan ich nie zauważa, bo sądził Pan, że efekty będą szybsze, wyraźniejsze). Jeżeli jednak poczuje Pan, że osoba/osoby pracujące z Panem nie uwzględniają pańskich zastrzeżeń, doradzam poszukanie kogoś, kto spełni Pana oczekiwania jako Pacjenta. Pozdrawiam.