Jak ocenić ten wynik USG nerki u 34-latki?

Co oznacza wpis na badania USG nerek: Nerka lewa zniekształcona od strony bieguna dolnego przez zmianę ogniskową litą z elementami płynowymi o policystycznych obrysach orientacyjnej wielkości 90 mm. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Wszystko zależy od objawów klinicznych i tego, czy torbiel utrudnia prawidłowe funkcjonowanie nerki. Sugeruję konsultację nefrologiczną. Jeżeli zostanie Pani zdyskwalifikowana z leczenia zabiegowego, konieczna będzie regularna kontrola w celu określenia dynamiki rozwoju zmiany.