Jak odnaleźć siebie?

Witam. Nie mogę odnaleźć siebie. Ciągle robię jakieś szkoły lub kursy, wykonywałam w życiu kilka zawodów i wciąż nie wiem co mam robić i jakiej pracy szukać. Dziękuję bardzo.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Myślę, że pomocna dla Ciebie byłaby konsultacja z doradcą zawodowym. Doradca przeanalizuje Twoje mocne i słabe strony, zainteresowania i pomoże Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie zajęcie.
Pozdrawiam

Aby zaplanować rozwój zawodowy, trzeba zadać sobie wiele pytań i spróbować na nie odpowiedzieć.
Jaka jestem? Jakie wartości realizuję w życiu? Co mną kieruje? Według jakich kryteriów wybieram i decyduję. Czego się obawiam? Jaki obraz świata prezentuję swoim bliskim? Jaka chcę być i dlaczego? Ku czemu chcę dążyć w mojej pracy? Dlaczego chcę podążać w tym kierunku? Czego potrzebuję, aby osiągnąć podjęte cele? Kto może mi w tym pomagać i w jaki sposób?
Tych pytań może być oczywiście wiele. Jednakże kierunek poszukiwań jest ten. Warto też posłużyć się wyobraźnią i zobaczyć siebie w jakiejś pracy za kilka lat. Czy dalej będę chcieć ją wykonywać?
Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedzi. Elżbieta Schabowska

Rozmowa z bliską nam osobą , której możemy zaufać na pewno pomoże nam przyjrzeć się bliżej wyborom , jakie podejmujemy, porozmawiać szczerze ,o tym co lubimy robić, w czym się czujemy mocni, co nam daje satysfakcje i czym się kierujemy , kiedy podejmujemy coraz to nowe decyzje. Na pewno rozmowa z doradcą zawodowym , psychologiem, który może zbadać nasze zasoby, zdolności i umiejętności, pomoże nam lepiej określić w czym , w jakich aktywnościach , zawodach , najlepiej byśmy się sprawdzili.
Pozdrawiam - Anna Ręklewska psycholog