Jak odróżnić zapalenie pęcherza od zapalenia pochwy?

Witam. Jak odróżnić zapalenie pęcherza od zapalenia pochwy? Miałam zapalenie pochwy, ginekolog zapisał betadine a potem Gynalgin.Nie pomogło, gin pobrał wymazy na beztlenowce i biocenoze.,czekam na wyniki.Ale od paru dni cały czas chce mi się siusiu I boję się że pomyliłam się w ocenie i to jednakpęcherz.Czy przy zapaleniu pochwy tez się częściej oddaje mocz?

Renata GrzechociĹska

Może występować zarówno zapalenie pochwy jak i pęcherza niekoniecznie musiała się Pani pomylić. Częste oddawanie moczu może być przyczyną infekcji układu moczowego. Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego w celu włączenia odpowiedniego postępowania.