Jak odstawiać lek nasenny?

Witam 4 lata byłam uzależniona od Lorafenu, po odstawieniu mam codzienne b. nasilone napięciowe bóle głowy po jednej stronie głowy, ulgę przynoszą mi jedynie tabletki nasenne Zolpidem i to zazwyczaj kilka dziennie, nie wiem co robić? Wracać do Lorafenu, zostać przy Zolpidemie, i z czasem z tego wychodzić, które uzależnienie jest mniej szkodliwe? Próba zamiany na Diazepam już była, nie powiodła się.
KOBIETA, 43 LAT 12 miesięcy temu

Odpowiedź na to pytanie wymaga wizyty u psychiatry. W mojej opinii kluczowe jest ustalenie wyjściowej przyczyny stosowania Lorafenu, wdrożenia adekwatnego leczenia (prawdopobnie przeciwlękowego) lekami bez potencjału uzależniającego- wtedy odstawienie benzodiazpin może okazać się dużo łatwiejsze.