Jak pomóc bliskiej osobie po wypadku?

Witam, mój mąż miał wypadek, sprawca zmarł na oczach męża, on się teraz obwinia ze mógł coś zrobić żeby tego uniknąć, z rapory policji jasno wynika że nie było jego winy, tylko ten mężczyzna jechał za szybko i ściął zakręt. Problem tkwi w tym że mąż niechce udać się na terapię aby sobie pomóc. Co robić ?

Szanowna Pani,

Bardzo słusznie namawia Pani męża na kontakt ze specjalistą. Oczywiście, nikogo się nie zmusi do psychoterapii, ale warto spokojnie porozmawiać z ukochanym o możliwościach pomocy dla niego. Mąż oprócz zapisania się na psychoterapię, może również bez wychodzenia z domu skorzystać z telefonu zaufania 116 123 lub pójść do psychotraumatologa czyli specjalisty ukierunkowanego w swojej pracy na traumę. Proszę pamiętać, że Pani cierpliwa obecność i gotowość do słuchania męża jest równie ważna jak fachowa pomoc. Możliwe, że mąż potrzebuje jeszcze chwili, by zrozumieć, że posiada problem w poradzeniu sobie z tą sytuacją.

Życzę Państwu dużo dobrego

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online