Jak pomóc chłopakowi, który nie ma wsparcia od rodziny?

Witam,Mam na imię Rita i chciałabym się dowiedzieć jak mogę pomóc swojemu chłopakowi (21lat), który w wieku 14lat musiał stać się dorosłym,jest odpychany przez najbliższą rodzinę,niszczony psychicznie głównie przez matkę,jest ratownikiem WOPR-u chciał iść na studia na Akademię Morską, ale rodzina mu nie pozwoliła,powiedziała,że nie pomogą mu finansowo, a teraz jego młodsza o 3lata siostra idzie na studia gdzie chciała i rodzice robią wszystko by nie musiała dojeżdżać. wolałby nie żyć-mówi.

Dzień dobry,

Poza Pani wsparciem, może Pani również próbować namawiać partnera na konsultację u psychologa czy psychoterapeuty. Oni, po osobistym zbadaniu, zaproponują stosowne postępowanie. Pomoc mogą Państwo uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Dzień Dobry Pani,

Znalazła się Pani w trochę obciążającej dla Pani sytuacji.

Jest już Pani pomocna Chłopakowi, będąc obecną i wspierając go, poprzez rozmowę i wysłuchanie.
Do 25 roku życia rodzice powinni prawnie pomóc i pomagać swojemu dziecku lub dzieciom, jeśli chcą dalej edukować się, a mają ku temu możliwości finansowe.

Proszę zachęcić Pani Chłopaka, żeby podjął rozmowę z dwojgiem rodziców, być może ma lepsze relacje z ojcem i wsparłby on swojego Syna, na początek.

Myślę, że warto byłoby podjąć rozmowę z Ośrodkiem interwencji kryzysowej, w Warszawie, gdzie udzielono by Pani Chłopakowi najbardziej optymalnej i bezpłatnej pomocy - takiej, jaka byłaby mu potrzebna.

Życzę tylko dobrych wydarzeń,
Irena Mielnik-Madej