Jak pomóc koleżance, która ma problem z emocjami?

Dzień dobry chciałem sie zapytać jak moge pomóc kolerzance która się tnie i nie panuje nad tym.ostatnio wytrzymała 2 miesiące bez Cięcia poczym przyszły problemy które przerosły ją i znowu to zrobiła (głownie problemy rodzinne)Nie panuje nad emocjami i nad tym co robi często robiąć sobie krzywdę a jej mama wie o wszystkim i uważa to za normalne.Jak mogę jej pomóc ?

Witam,

Główną przyczyną samouszkodzeń jest nieradzenie sobie z trudnymi emocjami. Poprzez działania autodestrukcyjne osoba ma chwilowe poczucie ulgi, ponieważ ból fizyczny jest na pierwszym miejscu, a emocje zostają stłumione. Jest to jednak bardzo nieadaptacyjny model radzenia sobie. Dlatego też zalecałabym jak najszybszą wizytę u psychiatry oraz podjęcie psychoterapii,

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam, proszę wspierać koleżankę, uważnie, ze zrozumieniem wysłuchać. Spytać jak może jej pani pomóc. Jeżeli nie ma wsparcia ze strony rodziny to dobrze że ma koleżankę która się martwi o jej dobrostan, jednak warto aby skorzystała z pomocy specjalistycznej. Koleżanka powinna skorzystać z konsultacji z psychologiem ( np. http://poradnia.zobaczjestem.pl/ ). Może skorzystać z telefonu zaufania: 116 111 (http://www.116111.pl/polecamy/telefony-zaufania-,aid,8)
Pozdrawiam serdecznie