Jak kolega ma zapanować nad emocjami?

Moj kolega (19lat) ma problem z emocjami mowi ze nie moze nad nimi zapanowac. Wszystko go wkurza i najmniejsza drobnostka doprowadza do kłotni. Juz kiedys sie ciął i robi to znowu. Jesli sie nie tnie to zażywa narkotyki, dzieki nim moze funkcjonowac co bardzo mnie martwi. Nie wiem co robic.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za kontakt i za zaufanie do (wstępnych) porad Online.

Zaprezentowany przez Panią niepokojący problem, dotyczący Pani Kolegi wskazuje na duży problem i jestem w stanie wyobrazić siebie, jak może się Pani czuć, nie mając bezpośredniego wpływu na decyzje Kolegi.

Jest Pani prawdziwą Przyjaciółką, starającą się, by pomóc Koledze
- to bardzo szlachetne..., chcę Pani powiedzieć, że już przez samą obecność jest Pani wsparciem dla Kolegi, który dzieli się z Panią swoimi obawami i nieradzeniem sobie z emocjonalnymi wyzwaniami.

Jak może (jeszcze) Pani pomóc?
Niestety, w sposób pośredni nie ma możliwości, potrzebne jest zaangażowanie, akceptacja oraz osobista obecność Pani Kolegi, by przede wszystkim zechciał pomóc samemu sobie.

Zalecana osobista konsultacja Pani kolegi, w Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania - w ramach NFZ-tu albo w Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych) celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Już dzisiaj - ad hoc!

Pani Kolega może skontaktować się telefonicznie z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym w godz. 14.00-22.00, gdzie może otrzymać tak potrzebne wskazówki/wsparcie oraz pomoc psychologiczną (po wstępnym rozpoznaniu).
Jest to oferta dla Osób dorosłych, można dzwonić z każdego nr telefonu oraz z każdego miejsca w Polsce.

Podsumowując zachęcam Panią, by zainspirowała Pani Kolegę do sięgnięcia po tak potrzebną Mu pomoc specjalistyczną - informując kolegę, że zawsze jest rozwiązanie - nawet wtedy gdy go (w tej chwili!) nie widać!

Z przesłaniem dla Pani oraz Kolegi Tego, Co jest teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Gdyby Kolega miał życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.