Jak pomóc mamie po operacji amputacji piersi?

Jak pomóc mamie uporać się z amputacją piersi? 68 lat, bardzo wrażliwa psychika. Świeżo po operacji, nie wiemy, jak sie zachowywać, co mówić, i problem nie tyle lezy w sferze świadomości, bo ona wie,że to niezbędny etap leczenia, co chyba w podświadomości, ponieważ narzeka na złe samopoczucie, duszności, choć kardiologicznie wg 2 niezależnych lekarzy, wszystko jest na miarę jej stanu w porządku. Dostęp do psychologa na wsi i w jej stanie krótko po operacji nie jest w tym momencie możliwy.

Witam,
Przede wszystkim mama potrzebuje dużo wsparcia i w miarę możliwości wielu ciepłych słów od najbliższej rodziny. Wszystko, co państwo powiecie będzie dobre pod warunkiem, że będziecie o nią dbać.
Wsparcie, ciepło i dobre słowo, to powinno wystarczyć :)
Pozdrawiam

Witam,

najlepsze co możecie zrobić dla mamy to po prostu być, wysłuchać, pomóc we wszystkim co potrzebuje i jednocześnie nie wyręczać. Mama musi dalej czuć się potrzebna, podejmować decyzje, a z czasem działać. Jednocześnie możecie zapisać mamę do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie może skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik