Jak pomóc niedowidzącej córce, która źle ulokowała swoje uczucia?

witam serdecznie jak przekonac corke ktora ma juz 35 lat aby zakonczyla znajomosc z nieodpowiedzialnym mezczyzna z ktorym juz mieszkala przez 2 lata i uciekla od niego bo ja ponizal ,bil ???jest osoba niedowidzaca zapoznala mezczyzne ktory zna jej przeszlosc i chce jej pomoc ale ona nie chce slyszec o tym twierdzi ze to jest jej zycie -jak jej pomoc ???co robic zeby zrozumiala ze to nie jest facet dla niej ???przy nim zaczela pic jestem jej matka nie moge na to patrzec ,duzo sie modle

W podobnych sytuacjach pomaga rozmowa przeprowadzona przede wszystkim od "ja", czyli od opowiedzenia o swoich emocjach i uczuciach, z lekiem o córkę i troska z tym związaną. Unikanie pretensji, ale skupienie się na możliwościach pomocy, wspierania samodzielności córki, poprawy jej poczucia własnej wartości, pewności siebie i świadomości swoich potrzeb. Warto jednak także pamiętać, ze nie da się komuś pomóc na siłę. Choć to często bardzo bolesne, czasem jedynym wyjściem jest postawienie granic i pozwolenie na wzięcie odpowiedzialności za swoje działania i ich konsekwencje.
Dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z pomocy psychologa, który wesprze w trudnej sytuacji, a także pomoże poradzić sobie z emocjami jej towarzyszącymi.

Witam, Panią. Myślę, że powiedzenie jak Pani się boi o córkę, że Pani na niej zależy na pewno jest lepsze niż krytykowanie jej sposobu życia. Może Pani dać znać, że zawsze może liczyć na Pani pomoc, spytać czy nie sądzi, że za dużo pije, ale SPYTAĆ, a nie tak twierdzić, zapytać o jej zdanie. Łatwiej wtedy rozmawiać ze sobą. Może się tak zdarzyć, że Pani córka dalej będzie szła swoją drogą wbrew Pani radom i z Pani punktu widzenia wybierała źle. Być może córka bardzo chce mieć realny wpływ na swoje życie, dokonywać własnych, niezależnych wyborów nawet jeśli miałyby się okazać chybione. To jest jej życie, jest osobą dorosłą i nie byłoby dobrze próbować je na siłę zmieniać. Jeśli córka zyska przekonanie, że nieważne co zrobi, ale Pani jest po jej stronie, może na Panią liczyć , bo Pani się od niej nie odwróci - zaczniecie Panie ze sobą rozmawiać. Pozdrawiam.