Jak pomóc partnerowi, który szybko wpada w złość?

Mam problem ze swoim partnerem. Bardzo łatwo sie denerwuje jakaś bzdura potrafi wyprowadzić go z równowagi nie przebiera wtedy w słowach, ubliża mi. Często po takich kłótniach ja doszukuje sie swojej winy. A on na drugi dzień ma wyrzuty sumienia i próbuje wszystko zamieść pod dywan. Oczywiście wtedy jest kochany, lecz za jakis czas znowu sie powtarza ten sam schemat. Męczy mnie to wszystko. Syn jest malutki nie chce aby był świadkiem takich awantur jak bedzie starszy. Co mam z tym zrobic?

Witam Panią Serdecznie,

Proszę zadbać przede wszystkim o siebie i Pani Synka, i podjąć wraz z Partnerem wspólną terapię partnerską.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu ).

Może Pani również skontaktować się osobiście lub telefonicznie z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, gdzie po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy specjaliści bezpłatnie udzielą Pani wskazówek, co może Pani zrobić, w sytuacji przemocy werbalnej ze strony Pani Partnera.

Życzę Pani tylko pomyślności i odwagi,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Nie pomoże Pani partnerowi, póki on sam nie będzie widział że tej pomocy potrzebuje, a póki co z Pani opisu wygląda na to, że niestety najbardziej pomocy potrzebuje jednak Pani i dziecko. Polecam Pani konsultację z psychologiem, który spojrzy na sytuację zupełnie "z zewnątrz", pomoże Pani podnieść poczucie własnej wartości (martwiące jest to, że pisała Pani o tym jak po kłótniach doszukuje się winy w sobie), podpowie jak reagować na agresywne zachowania partnera. Pozdrawiam, Monika