Jak pomóc partnerowi odciąć się od przeszłości?

Witam, mam pytanie dotyczace mojego chlopaka. Ma 19 lat, jest jedynakiem, jestem jego pierwsza dziewczyna. Zawsze jezdzil z rodzicami na wakacje, te wakacje mialy byc inne. Wytlumaczylam mu, ze spanie z rodzicami w jednym pokoju w tym wieku jest dosc dziwne. Zrozumial na jakis czas, jednkaze mama go namawia,aby z nimi wyjechal. "Mamisynek"? On nie potrafi odmowic, choc z czasem zauwazam, ze nie widzi w tym nic dziwnego. Co zrobic aby odcial pepowine i zaczal zyc swoim zyciem?

Dzień dobry.

Z Pani opisu wynika, że to Pani, a nie chłopak, chciałaby odciąć przysłowiową "pępowinę", łączącą go z rodzicami (mamą?). Z tego powodu Pani interwencje mogą być przez niego odbierane jako próba zabrania mu tego, co kocha i izolowanie go od tej "miłości". Najwidoczniej Pani chłopak nie jest po prostu gotowy na dorosłość i niezależność, co, nawiasem mówiąc, staje się obecnie właściwie powszechne.
Mówiąc inaczej - gdy chłopak uzna, że "chce" być dorosły, zacznie zachowywać się jak dorosły. Dodać trzeba, że im później ta potrzeba się w nim pojawi, tym trudniej będzie zerwać mu symbiotyczną więź z rodzicami.

Pozdrawiam.

Coś, co trwało dłuższy czas i wynikało z różnych przesłanek nie zmieni się w kilka dni. Być może te procesy- usamodzielniania- zaczęły się już w chłopaku, trzeba jednak dłuższego czasu, by zmienił się cały system. Oczywiście ważnym pytaniem jest, czy chce i może Pani czekać. A także czy jest Pani świadoma, że relacje mogą nie zmienić się całkiem, ale raczej ulec pewnemu "rozluźnieniu" i czy jest Pani wstanie to zaakceptować?