Okłamanie rodziców podczas pobytu z chłopakiem

Jestem ze swoim chłopakiem od pół rok. Szanujemy sie, planujemy, kochamy. Jest on moim ,,pierwszym powaznym'' chlopakiem, tzn takim ktorego poznali moi rodzice. Moi rodzice odradzali mi go. To dobry chłopak, wszyscy dookoła to wiedzą.Niedawno popelnilam straszny bład. Okłamałam swoich rodziców. Wybrałam sie z chlopakiem nad morze.Mama zadzwonila i chciala jego rodzicow.Znalazla numer do mamy mojego chlopaka.Podpadlam wszystkim.Co robic?Bardzo kocham mojego chłopaka i nie chce bez niego zyc...

Pozdrawiam

Witam Panią serdecznie. Problemy, które Pani opisuje mają miejsce bardzo często w Pani wieku. Ja ze swojej strony nie widzę tutaj żadnych nieprawidłowości. Pani jest bardzo zakochana. Taki stan charakteryzuje się tym, że nie widzimy praktycznie żadnych wad naszego partnera i tak ma być. Może gorsze strony zauważają Pani rodzice. Nie mniej jednak ma Pani prawo sama się mu przyglądać. Spotykacie się pół roku, jeszcze wiele różnych momentów przez Wami. Pani bedzie miała okazję poznać chłopaka jeszcze bliżej. Sam fakt, że oszukała Pani matkę, chociaż moralnie pewnie nie zasługuje na pochwałę, ale mnie nie dziwi. Pani to zrobiła, bo chciała pobyć z nim sama, na co jak rozumiem Pani mama nie wyraziłaby zgody. Warto, żeby spróbowała jej Pani wyjaśnić, dlaczego Pani ją oszukała. Może uda się otwarcie porozmawiać o Pani naturalnych potrzebach związanych z bliskością, intymnością, może seksualnością. Myślę, że to ważne, by Pani słuchała siebie i próbowała spokojnie rozmawiać z rodzicami o swoich potrzebach. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Witam,
Nie ma sytuacji bez wyjścia. Rzeczywiście, kłamstwo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak rozumiem, że kierowała się Pani silnymi emocjami i chęcią spędzenia czasu z bliską osobą. Nie wspomina Pani dlaczego rodzice sceptycznie podchodzą do Waszej znajomości. Szczera rozmowa i próba wyjaśnienia swojego stanowiska może być pomocna. Być może rodzice mają błędne wyobrażenie o Waszej relacji. Warto posłuchać wzajemnych argumentów i poszukać kompromisu.
Powodzenia,
Katarzyna Batugowska