Jak poradzić sobie z takim stanem emocjonalnym?

Jeszcze parę lat temu nigdy bym nie pomyślał że będę tu gdzie jestem teraz. Życie rodzinne dom dobre relacje w domu, tak było. Ale wydawało się że taki dom to za mało. Po wielu latach poza ojczyzną w sercu rosła tęsknota za nią A człowiek zapomniał dlaczego wyjechał. Ślub potem trójka dzieci w między czasie wyrósł nam dom w Polsce. Miało być jeszcze lepiej., mieliśmy wrócić do naszego prawdziwego domu. Serce się cieszyło. Dziś po 3 latach. Od czasu kiedy wróciliśmy do domu ja to już chyba całkiem straciłem. Nie mam tu na myśli murów, mam na myśli to co ten dom tworzy czyli rodzinę. Do Polski wróciliśmy zaraz po narodzinach naszego 3 synka. Żona do dziś nie podjęła pracy bo dziecko jeszcze nie poszło do przedszkola więc ja niby cały czas chwilowo żeby utrzymać 5 osobową rodzinę bujam się ciężarówką po świecie. Przez te 3 lata wszystko się zmieniło. Dziś jestem sam czas to bywa że kilka dni nikt do mnie nie dzwoni, Ja źle znoszę samotność A nie widzę kiedy tunel do którego wyjechałem się skończy. Właściwie myślę że ten tunel skończy się tylko gdy trafię na ścianę. Właściwie to myślę że zawiodłem naklaniajac żonę na powrót do Polski ale i zawiodłem się na najbliższych . Dziś nie czuje się już jak członek rodziny tylko jak instrument do zarabiania pieniędzy. Mam dość bycia wiecznie sam w ciężarówce. Już długo nie wytrzymam próbowałem już wszystkiego nic się nie zmieniło mam dość.

Szanowny Panie, dziękuję za zgłoszenie się do Abc Zdrowie.
Na pewno sytuacja finansowa jest dużo trudniejsza niż miał ją Pan na zachodzie, ale dzielnie daje Pan sobie radę z tym problemem, gratuluję. Mam nadzieję, że słucha Pan radia, więc proponuję aby wśród rozgardiaszu eterowego znalazł Pan taką stację, która się nazywa Radio Maryja. Jest to radio, które propaguje i proponuje polskość i modlitwę do Boga, on nam pomaga w trudnych sytuacjach i na pewno Panu też pomoże. Może Pan również odsłuchiwać audiobooków, wtedy nie będzie się Pan czuł samotny. Jest Pan bardzo dzielnym człowiekiem, ojcem, mężem i Polakiem, gratuluję. To są wielkie wartości, które warto przekazywać trójce swoich dzieci. Proszę być z tego dumnym i dziękować sobie na każdym kroku. Powoli sytuacja materialna będzie się polepszała, macie swój wymarzony dom a w domu wymarzoną rodzinę. Może powinien Pan zacząć dzwonić do rodziny, to przyniesie ukojenie. Życzę radości i szczęścia. Pozdrawiam serdecznie Alicja Jankowska.