Jak mogę poradzić sobie z taką sytuacją w domu?

Dzień dobry, rok temu po 6 latach za granicą przeprowadziliśmy się z mężem i dziećmi( 4 i 2 lata) do Polski. Po jakimś czasie zaczęły się problemy, mąż zaczął popijać alkohol, wyrzucał mnie z domu- na który razem zapracowaliśmy. Później wymyślił sobie że go zdradzam. W maju- kiedy jeszcze miał okresy że było lepiej poszliśmy do psychiatry- podejrzewał depresję i zespół Otella. Powiedział żeby jeszcze z kimś się skonsultować, przepisał lekarstwa. Niestety mąż nie chcę nic brać, wyzywa mnie od najgorszych, nie raz podniósł rękę. Starszemu dziecku wmawia głupoty. Do ludzi rozpowiada że go zdradzam co jest nieprawdą. Nie wiem co robić- szkoda mi dzieci, jego też bo kiedyś był dobrym mężem i ojcem.

Doświadcza Pani przemocy ze strony męża, który nie chce podjąć leczenia. W tej sytuacji, jako rodzic pozostaje Pani jedynym rodzicem chroniącym dzieci. Leczenie jest dobrowolne, mąż może, ake nie musi wyrazić na nie zgodę. Czasem osoby trzecie, kryzys, naciski prawo - formalne są tym pierwszym motywem ku zmianie. Zachęcam, by Pani skontaktowała się z osobami z Pani otoczenia (specjaliści ds. przemocy np. przy ośrodku pomocy rodzinie), które pokierują sytuacją i dadzą wsparcie Pani oraz dzieciom.