Jak poradzić sobie z takim złym stanem psychicznym?

Nie mam już sił żeby żyć . Wszyscy mnie krytykują, mam eszkam u rodziny męża. Czuję się obca. Wszyscy mówią że nie umiem się zająć 2 letnim dzieckiem. Nawet mąż jest przeciwko mnie że wszystko to moja wina. Ze nic nie robię. Że on pracuje a ja TYLKO z dzieckiem siedzę. Mam ochotę się zbić ale boje się o córkę że nie będzie miała dobrej opieki. Czasem mam ochotę napić się i iść spać zapomnieć ale wiem że mam dziecko po opieką i nigdy tego nie zrobię. Co dziennie płacze i żałuję że związałam się z takim człowiekiem co tylko mu sex w głowie. Ale z drugiej strony jak by nie on to bym nie miała dziecka cudownego. Co mam robić? Proszę o pomoc bo już nie wytrzymuje

Jeśli pojawiają się myśli samobójcze, częsty czy wręcz codzienny płacz, zaniżone poczucie własnej wartości- warto, a nawet trzeba skorzystać z pomocy specjalisty- psychologa, psychoterapeuty. Nie tylko udzieli wsparcia, ale także pomoże odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości, nauczy stawiać granice oraz budować oparte na zaufaniu, jasnej komunikacji i bliskości relacje w związku. W razie potrzeby także zachęci do podjęcia terapii małżeńskiej. Z pomocy specjalisty można skorzystać w ramach refundacji NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej posiadających kontrakt z NFZ. Wówczas do psychologa, psychoterapeuty wymagane będzie skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatrę. Można także skorzystać z pomocy gabinetów prywatnych. W tej sytuacji możliwe też (w niektórych przypadkach) jest skorzystanie z sługi online (np poprzez skype), co czasem ułatwia uzyskanie pomocy osobom, które nie mają możliwości udania się do tradycyjnego gabinetu. Zachęcam do poszukania dla siebie pomocy.