Jak poradzić sobie z zazdrością?

Witam jestem byłem z partnerka 6 lat mamy ze sobą dwójkę dzieci. Niestety przez to ze pracuje po dwa dni i mój charakter gdzie jestem zazdrosny i trochę nerwowy i nie dawałem jej takiego wsparcia jakiego oczekiwała posypało się to. Po szczerej rozmowie z nią brakowało jej szczerych rozmow ze mną i ze uczycie do mnie wygasło. Powiedziała ze nie przekreśla tego i nie chce żebym się wyprowadzał od nich. Ale ma blokadę żeby mi zaufać ze zaraz znowu nie będę z nią rozmawiać i będę się obrażać.

Witam, zbyt mało informacji Pan podaje, aby zdiagnozować sytuacje w jakiej się Pan znalazł. Czy problem dotyczy relacji, czy Pana sposobów reagowania w napiętych trudnych dla Pana sytuacjach. Zachęcam do rozmowy z Partnerką i zastanowienie się, czy nie skorzystać z psychoterapii Par. Natomiast jeśli czuje Pan, że Pana reakcje i sposoby zachowania są główną przyczyną rozluźnienia więzi, proponuję indywidualne spotkania z psychoterapeutą. Pozdrawiam

Witam, terapia pomaga poradzić sobie z zazdrością, proszę poszukać profesjonalnej pomocy, terapeuta powie Panu czy wystarczą spotkania indywidualne czy też pomocna będzie terapia par, życzę Powodzenia, Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na duże emocje, stres,
lęk lub trudne przeżycia z przeszłości.
Natomiast zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnerki
zwykle spowodowane są niską samooceną i przykrymi
doświadczeniami z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnerki, poczucie dyskomfortu spowodowane
raczej wyobrażoną zdradą sprawiają, że jest Pan
podejrzliwy wobec partnerki.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Partnerka początkowo spokojnie się tłumaczy, ale z czasem
może mieć dość bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Panu samemu uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować zaufanie
do świata, do ludzi i do partnerki, dzięki czemu będzie Pan mógł
stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, jeżeli partnerka wyrazi zgodę na taką formę pomocy, proszę skorzystać z terapii dla par lub proszę skorzystać z terapii indywidualnej. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub może Pan skorzystać z konsultacji w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl