Jak pozbyć się drażliwego, suchego kaszlu?

Witam serdecznie. Ponad 2 miesiące temu, pod koniec listopada zaczęły się moje problemy, była wysoka gorączka, ból gardła i cały zestaw. Po tygodniowym L4 i antybiotyku wróciłem do pracy. Niestety ponownie miałem duże problemy ze zdrowiem, Pani Lekarz powiedziala ze nie wyleżałem choroby i znowu tydzień L4 (diagnoza- zapalenie gardła). Drugi raz już antybiotyku nie dostałem ponieważ silne zapalenie gardła miałem już 3 razy w ubiegłym roku w tym raz angine, więc Pani Lekarz nie chciała przesadzać z dawką antybiotyków. Przed świętami mogłem wrócić do pracy, jednak od tego czasu męczy mnie suchy bardzo natrętny, duszący kaszel i codziennie silny ból gardła. Do niedawna sądziłem, że mi to minie, jednak poprawy nie widać a wręcz odwrotnie. Dodam, że kaszel który mnie męczy, mam często taki sam, jak po zapaleniu papierosa (od 2 miesięcy zapaliłem raptem kilka papierosów). Proszę o pomoc. Pozdrawiam Łukasz U.

Lek. Paweł Szadkowski

Po infekcji wirusowej suchy kaszel może utrzymywać się nawet do 8 tyg. Zalecam całkowite zaprzestanie palenia papierosów, można też stosować preparaty nawilżające np. z porostu islandzkiego, a przy bardzo nasilonym suchym kaszlu leki przeciwkalszowe szczególnie na noc.