Jak pozbyć się nerwów przed wyjazdem na wakacje?

witam jade na wakacje w sierpniua ja sie strasznie stresuje tym wyjazdem to jest dla mnie ogromne przezycie pierwszy raz samolotem tak daleko nie jem wymiotuje panicznie sie boje mysle ze jak przyjade na lotnisko i wszystko zobacze tych ludzi samoloty to jeszcze bardziej mi sie te nerwy nasila dostane drgawek zaczne wymiotowac wlasnie tak przezywam np randki matura kupno samochodu za kazdym razem tak jest co robic to mi strasznie niszczy zycie

Witam,

zalecana psychoterapia poznawczo - behawioralna, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć i leczyć problem, wskazana jest już teraz, może to pozytywnie wpłynąć na podróż samolotem.
Psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Każdy krok, który prowadzi ku czemuś nowemu, nieznanemu, czego nie przeżyliśmy
oprócz uroku nowości, niesie ze sobą lęk i jest stałą cechą ludzkiej egzystencji.
Ważne byłoby dla Pani uświadomienie sobie lęku, zaakceptowanie go i opanowanie, by przekroczyć barierę strachu.

Sugerowałabym zwyczajną rozmowę z psychologiem, przed wyjazdem, by mogła Pani wstępnie przepracować ten lęk, jak i dalszą kontynuację terapeutyczną.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Odczucie dyskomfortu lub lęku przed nowymi sytuacjami towarzyszy wielu ludziom, jednak gdy wywołuje to paniczny wręcz lęk, objawy somatyczne, warto skonsultować się z psychologiem i lekarzem psychiatrą. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie