Jak pozbyć się tego meszku na pośladkach?

Witam pytanie do dermatologa mam problem ponieważ czasem usuwam na pośladkach delikatny meszek jasne włoski maszynka do golenia i po takim zabiegu zawsze potem pojawiają mi się pryszcze czy lepszym rozwiązaniem byłaby depilacja tych miejsc depilatorem i ewentualnie później przemycie kwasem salicylowym w celu odkażenia ? Pozdrawiam i proszę o inf co bardziej naraża mnie na wysyp tych pryszczy maszynka czy depilator ?

Witam, zmiany o których Pani pisze mogą pojawiać się na skutek wrstania delikatnych włosków ( słabych ) w skore. Te włoski są na tyle delikatne ze nie przebijają się na powierzchnie skory co powoduje ze zostają w skórze i najprawdopodobniej robi się wklokol nich stan zapalny. Użycie depilatora osłabia włoski wiec nie będzie to dobry sposób, proponowałabym zabieg laseroterapii.

Pozdrawiam